Articles en Persan en PDF.
پذيرش > Articles en Persan > Articles en Persan

 

0 | 50 | 100 | 150 | 200 | 250 | 300

تحلیل میان هفته توسط کاوه محسنی در پایگاه طلوع 06.05.2010

 
تحلیل پایان هفته توسط کاوه محسنی در پایگاه طلوع 02.05.2010

 
تحلیل میان هفته توسط کاوه محسنی در پایگاه طلوع 29.04.2010

 
تحلیل پایان هفته توسط کاوه محسنی در پایگاه طلوع 25.04.2010

 
تحلیل میان هفته توسط کاوه محسنی در پایگاه طلوع 22.04.2010

 
تحلیل پایان هفته توسط کاوه محسنی در پایگاه طلوع 18.04.2010

 
تحلیل میان هفته توسط کاوه محسنی در پایگاه طلوع 15.04.2010

 
تحلیل پایان هفته توسط کاوه محسنی در پایگاه طلوع 11.04.2010

 
تحلیل میان هفته توسط کاوه محسنی در پایگاه طلوع 08.04.2010

 
تحلیل پایان هفته توسط کاوه محسنی در پایگاه طلوع 04.04.2010

 
تحلیل میان هفته توسط کاوه محسنی در پایگاه طلوع 01.04.2010

 
۲۶ ویدئو از یک انقلاب هدایت شده

۲۸ دسامبر ۲۰۰۹ — همگی رسانه ⁠های فرانسوی از درگیری⁠ها در ایران خبر می دهند حال آنکه رابطهای ما در آنجا (تهران، اصفهان و مشهد) از یک ″بازی برای مشروعیت دادن به جنبش سبز‟ سخن می رانند، جنبشی دروغین، هوادار خمینی و مخالف هرگونه کوتاه آمدن در مسئلۀ اتمی. این رابطها چنین می پندارند که اگر جز این بود، رژیم هرگز ”کشته⁠ها“ را که قربانیانی لازم هستند، تأئید نمی کرد. از اینروست که بنا بر این شدیم تا همۀ ویدئوهائی را که در این رابطه پخش شده است منتشر سازیم و نشان دهیم که این جریان جز یک فیلم سینمائی بیش نیست و به دور است از یک خیزش راستین که آرزویش را داریم.

01.01.2010

 
سخن شاهزاده رضا پهلوی با روحانیون وابسته به حکومت

دبیرخانۀ رضا پهلوی
سه شنبه 17 شهريور 1388

12.09.2009

 
پر سيمرغ در آتش

خسرو يزدانی

02.08.2009

 
در مورد پرچم ملی

پرچم سه رنگِ شیروخورشید نشان که پیشینه اش به سدها سالِ پیش می رسد ، و ریشه در تاریخ ایران دارد و هیچ
پیوندي با رژیم گذشته ندارد ، چرا نمی باید در هیچیک از راه پیمایی ها و هیچ کجا بچشم بخورد و بجایش پرچم سبز
رنگ و یا پرچم سه رنگِ بی نشان در اهتزاز باشد ؟

20.07.2009

 
علي شريعتي يك مسلمان واقعي بود

نقدي بر مقاله اكبر گنجي در مورد يوتوپياي لنينيستي علي شريعتي

نگارش ناصر خالصي

پاريس، پائيز 2007

19.07.2009

 
روشنگری در مورد برنامه دولت بختيار

آنچه در اينجا می خوانيم روشنگری در مورد نقشی است که شاپور بختيار در دروان کوتاه نخست وزيردی خود در جهت سقوط رزيم شاهنشاهی ايران ايفا کرد:

بدين منظور و برای شناختی صحيح از تاريخ ايران «برنامه دولت بختيار» را بطور کامل در اينجامی آوريم تا جوانان در بند و گرفتار ايران با چهره واقعی شخصی که تير خلاص را به کشور ايران زد آشنا شوند.

06.02.2009

 
انتخابات در ايران: از مصدق تا احمدی نژاد

در گذشته همانند امروز، يک گروه از طرفداران غربی آخوندها همواره در اين تلاش بوده اند تا مدعی شوند نوعی دموکراسی در ايران وجود دارد، که انتخاب رژيم و اعضا اداره کندده را شامل می شود، دراختيار مردم است و خواست مردمی بحساب می آيد.

26.11.2008

 
اشرف پهلوی : به ياد برادرم محمد رضا پهلوی، شاهنشاه فقيد ايران

ما اينبار نيز جان سالم بدر خواهيم بود و بر اين فاجعه تيره پيروز خواهيم شد و استوراتر و مصمم تر و قوی تر براه خود ادامه خواهيم داد، زيرا که ما ايرانی هستيم.

27.07.2008

 
چرا هفتم تير ؟

چندی است کانال يک تلويزيون شهرام همايون و سعيد قائم مقامی که به تلکه کردن مردم به قيمت جان و کتک خوردن جوانان ما مشهور شده اند با الم شنگه و با شعار "ما هستيم" دست به راه اندازی تظاهرات مشهد، شيراز تهران و اصفهان و و زده است و برخی که با يک مويز گرمشان می شود و با يک غوره سرديشان می کند هم به اين عوامل بيگانه پرست چسبيده اند و هوار وهياهو راه انداخته اند.
مردمی که در 30 سال گذشته سيلی محکمی خورده است، و هزار غنچه پرپرشان پرپر شده و خونشان به زمين ريخته شده ديگر حاضر نيستند به هر بهانه ای جان خودشان را کف دستشان گذاشته و بيرون بريزند.
می گفتند که همه حرف ها نواره، ديگری می گفت نوار که پا نداره... اين چند نفر هم ادای آن زمان را در می آورند و می خواهند يک سيلی جانانه ديگری به صورت مردم بزنند و يک جمعه ديگری بپا کنند.

25.06.2008

 
روحانیت در برخاست بابیان| بخش نخست

احمدا تو خود خدائی و خدا را رهنما
دیوان شیخ احمد جام

20.05.2008

 
روحانیت از پراکندگی تا قدرت: ۱٩٠٩-۱٨۲٨| روحانیت در پراکندگی ۱٨٥٠-۱٨۲٨

خدا کو ؟ خدا کو؟ سویش تاختید
خداوند کشتید و نشناختید [1]

22.01.2008

 
روحانیت از پراکندگی تا قدرت: ۱٩٠٩-۱٨۲٨| درآمد | هما ناطق

به نام و به یاد زرین تاج طاهره قرة‌العین که به سال ۱٨٥٠ نخستین بار در تاریخ ایران اسلامی، در برابر هزاران دوست و دشمن، خود دلاورانه پرده از سر برگرفت و اعلام داشت: «حجاب حرام است»!

این نوشته تاریخچه ایست در منش و روش روحانیت به دوران قاجار. از نیمۀ یکم سدۀ نوزده تا سرآغاز سدۀ بیستم که بخشی از مشروطیت و قانون اساسی را نیز در بر می گیرد.

12.01.2008

 
ای ملت حق نا شناس

ای ملت حق نا شناس
يکباره گشتی نا سپاس

08.09.2007

 
اعلاميه جهاني حقوق بشر سازمان ملل متحد

به
امید روزی که تمام حقوق انسانی رعایت شود

12.03.2007

 
تریتا پارسی" و "شورای ملی ایرانیان آمریکائی"

گزارش تحقیقی درباره شبکه لابی رژیم ایران در آمریکا

تهیه و تنظیم: حسن داعی

26.02.2007

 
شاه باید سلطنت کند و نه حکومت !

شاید باور این که این عده ای حتی یک بار هم قانون اساسی مشروطیت را نخوانده باشند کمی سخت و دشوار باشد؛ اما این چنین است و آنها حتی یکبار هم قانون اساسی مشروطیت را نخوانده اند ولی بر اساس ضرب المثل فرانسوی که دروغ را اگر دو بار بگویید راست میشود عمل می نمودند و شوربختانه آنچه به دیگران انتقال می يافت گيرندگان را هم تشويق نمی کرد تا زحمت خواندن قانون اساسی را به خود بدهند و طوطی وار مطلب آنها را باز گو می کردند و؛ می کنند.

20.02.2007

 
٢٩ بهمن ماه "٥٧": ملاقات "کانون نویسندگان ایران" با امام خمینی

در چنین روزی در سال ١٣٥٧ ه ش شماری از اعضای کانون نویسندگان ایران با امام امت ملاقات کردند . در این نشست خانم سیمین دانشور و آقایان محمد قاضی ، باقر پرهام ، غلامحسین ساعدی ، شیخ مصطفی رهنما ، منوچهر هزار خانی ، سیاوش کسرایی ، نعمت میرزاده ، جمال میر صادقی ، فریدون تنکابنی ، اسماعیل خویی ، محمد علی سپانلو ، محمد یلفانی ، جواد مجابی بزرگ پور ، جعفر مختاری ، فریدون فریاد ، اسفندیار فرد و جلال سرافراز حضور داشتند .

18.02.2007

 
نمونه ای از به اصطلاح فيلتر شکن

ياران گرامی،

آنچه در زير می بينيد نمونه ای از به اصطلاح فيلتر شکن است که برخی سايت ها آنرا در ايميل هايشان منظور می کنند

08.11.2006

 
جلال متينی : دشمنی آخوند با دانشگاه -فايل صوتی: بسيار بسيار جالب- 02.10.2006

 
انتخاب شیوه گذر از فیلتر

فیلترشکنی موثر، امن و پایدار بوسیله پیوند دادن تکنولوژی مناسب با کاربر مناسب محقق می­شود.

31.08.2006

 
پراکسی برای عبور از فيلتر

در پائين تعداد زيدی پراکسی برای عبور از فيلتر ليست شده است که می توانيد آنها را به ياران در ايران بفرستيد.

05.07.2006

 
جمهوری اسلامی وزارت خارجه آمریکا را می چرخاند؟

هرروز که نو می شود، بيشتر از پيش پی می بريم آنچه در مورد امير عباس فخر آور، طبرزدی، اکبر گنجی، شيرين عبادی، عطری، افشاری، زرافشان، سازگارا، حقيقت جو و بقيه گفته شده درست بوده وفقط گروهی که بزودی گول می خورند و ترفند های پروپاگاندای جمهوری اسلامی که در لندن طراحی می شود را نمی شناسند آنرا میپذيرند.

17.06.2006

 
چرا نباید از پان‌ترکیسم ترسید

رویاروئی آمریکا با جمهوری اسلامی، داستان کهنۀ تجزیۀ ایران را نو کرده است و از گوشه و کنار، زمزمۀ «خلقها» دوباره به گوش میرسد. یکی از این خلقها، ترکها هستند که با راه‌انداختن روزنامه و تارنما، یاد پیشه‌وریها را زنده میسازند. از این جنب‌وجوش، ایرانیان میهندوست به هراس افتاده‌اند و از خود واکنشهائی نشان میدهند. بیگمان، جدائی آذربایجان از ایران مسئله‌ای است جدّی و بسیار امکان پذیر که از آن نباید سرسری گذشت. اما پان‌ترکیسم (Pan-Turkism) خود ترسی ندارد چون همانگونه که نشان داده خواهد شد برپایه‌های بسیار سستی بنا گشته. پان‌ترکیسم در واقع بهانه‌ای بیش نیست و اگر وجود نداشت، برای جدائی آذربایجان بهانۀ دیگری تراشیده میشد. پس، برای پیکار با جدائی‌خواهی، نیازی نداریم به نشان دادن اینکه آذربایجان ترک نیست و ایرانی است. آن چیزی که آذربایجان، بلوچستان، خوزستان، کردستان، گیلان و حتی اران، ارمنستان، افغانستان و تاجیکستان را به ایران پیوند خواهد داد نیروی جاذبۀ ایران خواهد بود. امروز تنها نیروئی که از این بوم بیرون میزند، نیروی گریز از مرکز است و در چنین وضعی، هیچ چسبی نخواهد توانست جلوی پراکنده شدن اندام ایران را بگیرد.

13.06.2006

 
برگردان فارسی مصاحبۀ شاهزاده رضا پهلوی با فیگارو

پنجشنبه هشتم ژوئن 2006


ایران: فرزند پادشاه ایران می خواهد ملایان را براندازد

11.06.2006

 
فیلمی از انفجار قطار حامل زباله های اتمی در نیشابور - سال 1382

اين فیلم مربوط به انفجار سال ۱۳۸۲ در نيشابور می باشد که رژيم اسلامی قصد داشت زباله های اتمی را به روسيه بفرستد که در اثر آتش سوزی قطار منفجرشد و تمام منطقه را نابود کرد.
اين فيلم بسيار دلخراش است لطفا کودکان و افراد بيمار را از ديدن ان بازداريد.
ضمنا اين فيلم اجازه انتشار نيافته و جهت افشاگری بيرون درز کرده است.

16.05.2006

 
رضا پهلوی فرزند شاه ايران طرح بر اندازی رژيم را می کشد

رضا پهلوی فرزند شاه ايران،هفته پيش به ويراستار نشريه وقايع انسانی "هومن ايونتس" گفت در دو سه ماه آينده اميد وار است تشکيل سازمانی را به پايان رساند که هدفش سرنگون کردن رژيم جمهوری اسلامی است و جايگزينی آن با يک حکومت دموکراتيک

03.05.2006

 
کمک 75 ميليون دلاری

آقای امير فيض امضا کننده نامه پيوست يکی از افراد بسيار فرهيخته و روشن به امور ايران می باشد و سال ها است روزنامه وزين "سنگر" را به چاپ ميرساند. ايشان حقوق دان و متخصص در امور مربوط به دادگستری هستند. نوشته های وزين ايشان همواره زبانزد مردم ايرانی بوده است.

27.03.2006

 
نوروزتان پيروز 20.03.2006

 
بیست و چهارم اسفند ماه زاد روز رضا شاه بزرگ

بی گمان در تاریخ تحولات اجتماعی ملتها ؛، آنچنان که در نوشتارهای فاقد اعتبار تاریخی و بررسی زندگانی چهره های برجسته و متمایزی که از خدمتگزاران راستین این مرز و بوم بوده اند ، ستم رفته و واقعیتهای ملموس و عینی تاریخی بیرحمانه مورد تحریف و دگرگونی بدون منطق و سفسطه گرانه ای قرار گرفته در هیچ سرزمین دیگر چنین رویدادی پیشینه ی همانندی نداشته است.

18.03.2006

 
تعريفی از هفت سين

هفت سين دارای شرايطی سنتی و اجباری ميباشد که 5 صفت را شامل ميشوند: زبانِ پارسی باشد؛ با س شروع شود....

18.03.2006

 
گپی با دکتر هوشنگ نهاوندی

دکتر هوشنگ نهاوندی نویسنده و پژوهشگر، مدت هفده سال استاد دانشگاه پاریس بوده است. او پیش از انقلاب، وزیر آموزش عالی و مسکن و آبادانی بود. وی همچنین رئیس پیشین دانشگاه های شیراز و تهران بوده است. آقای نهاوندی کاب های متعددی درباره ایران نوشته و چند سال پیش آکادمی فرانسه به کتاب شاه عباس امپراطور ایران وی جایزه ای اهدا کرد. او اکنون کتابی ششصد صفحه ای درباره تاریخ معاصر ایران به زبانهای فرانسوی و انگلیسی زیر چاپ دارد.

10.03.2006

 
تظاهرات 8 مارس 2006 در پاریس

برای برابری حقوقی، برابری در عمل، برابری اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و همچنین برابری بین تمامی زنان.

03.03.2006

 
تلاش برای حذف تعطیلات نوروزی

مجلس رژيم پا به گور جمهوري اسلامي، در يک مصوبه مذبوحانه كليه تعطيلات نوروزي را حذف و از سالنامه كشور خارج كرد. روزنامه حكومتي كيهان ، ضمن ابراز خوشحالي گسترده از آ نچه كه وقيحانه ”خرافه زدايي“ ناميد از حذف كلي تعطيلات روزهاي پنجم تا يازدهم نوروز و نيز حذف ”سيزده بدر“ از فهرست تعطيلات ساليانه ايران خبر دا.

27.02.2006

 
نوروز : اين يک اقدام ملی است

در گذاری که ملايان در تلاش جايگزينی جشن های ملی و باستانی ايرانيان با مرگ و مير های افرادی از قبايل وحشی عرب که هيچ ارتباطی با ايران ندارد میباشند، يک تارنمای ايرانی از درون ايران اقدام به کاری ملی کرده است که جای بس افتخار است.

22.02.2006

 
گزارشی از تاریخ

سخنرانی در راديو اسرائيل در مورد 22 بهمن

11.02.2006

 
تيمسار ارتشبد اويسی تا آخرين لحظه به شاه وفادار ماند

سياست های استعمار گر غربی همواره در صدد تضعيف ايران در صحنه سياست بين المللی بوده و برای رسيدن به اين منظور از هيچ توطئه ای فرو گذار نکرده اند. اين سياست های ويرانگر در ايران قريب به حدود بيش از 300 سالتوسط سياست استعمار گر انگليس اعمال می شده . امروز هم همچنان ادامه دارد و در آينده نيز تغير نخواهد کرد.

07.02.2006

 
وصيت نامه سیاسی ارتشبد غلامعلی اويسی 07.02.2006

 
پنج ميليارد دلار سود در شش ماه

رديف اتوبوس هاي خاموش ..... مردان قامت برافراشته براي احقاق حقوق ......... قداره بندانِ مدرن ..... باتوم هاي برقي .... فريادهاي اعتراض ..... يورش هاي وحشيانه .... گريزِ مردان از درگيري ....... روانه ساختن سگ هاي تازي ..... هجوم مغول وار به خانه ها .... بغض فروخوردة زنان ...... نگاه ملتمسانة كودكان ..... خشونت ، فحاشي ، گستاخي .... سيلي بر چهره زنان .... ضربات پوتين ها بر دهان كودكان ..... غارت ، اسارت .....

06.02.2006

 
ارکان انقلاب سفید

بر اين اساس، آنچه در سال های 1978 و 79 در ايران انجام گرفت يک انقلاب نبود، بلکه يک ضد انقلاب بود، برای بازگرداندن آن ساختار قرون وسطائی که 60 سال پيش از آن رضا شاه با آن به مبارزه برخاسته بود.

و اين ضد انقلاب ظاهرا توانست چرخ زمان را به مدت لااقل 60 سال به عقب برگرداند.

از امير ش. از تهران

06.02.2006

 


0 | 50 | 100 | 150 | 200 | 250 | 300

Flux RSS de cette rubrique