پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۱۷ تا ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریاییتحلیل اخبار ۱۷ تا ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
18.06.2014

چند ماه پیش، تحریم صد در صدی " ۲۲ بهمن "، و عدم توانایی رژیم در سرکوب مختصر تظاهرات بختیاری نشان داد که رژیم دیگر یار و یاوری ندارد. وحشت سقوط باعث بحران بورسی‌ شدیدی شد. رژیم شروع به بحران سازی کرد برای گرفتن تضمین‌های امنیتی برای فرار از ایران که دیگر در آن توان ماندن ندارند.

بعد از آن، پس از تحریم روز ارتش توسط ارتشیان و پاسداران...

اخیرا، حرکت یکپارچه کارگران بدون داشتن سندیکا یا حمایت اپوزیسیون یا حمایت فیس بوک: نشان داد که رژیم افتادنی است ! وحشت داخلی‌ بیشتر شد. جنگ داخلی‌ بر سر مدیریت چانه زنی‌ با آمریکا هم بالا گرفت.

در دو هفته پیش، آمریکا قدری روحانی رها کرد و با مطرح کردن پرونده بمب گذاری در مرکز یهودیان آرژانتین ولی‌ بدون ذکر تهدید، در باغ سبزی به سران پاسداران نشان داد تا مگر با خیانت آنها به نظام مساله را خاتمه دهد.

روحانی به چین رفت برای ملاقات با سران چینی‌ و پوتین. ولی‌ آنها از او حمایت نکردند چون می‌دانند که رژیم به دنبال وقت خریدن برای مذاکره با آمریکاست. موقعییت مالی نظام بحرانی تر شد. لاریجانی با مطرح کردن "طرح مبارزه با فساد" در مجلس و قبول آن از سوی برادرش در قوه قضاییه : ۲ قوه نظام را بر ضّد سران دزد نظام قرار داد : یعنی‌ روحانیت که از کانال مجلس خبرگان صاحب ایران شده و سران سپاه که دست در قاچاق همه چیز دارند. این باعث نزدیکی‌ این دو گروه رقیب شد.

این دو گروه با اعدام متهم اصلی‌ بزرگترین پرونده فساد خود را از خطر محاکمه نجات دادند. روحانیت و پاسداران در ضمن می‌خواستند به سرمایه داران نظام نشاندهند که هر چند ضعیف شده اند توانایی کشتن خودی را دارند، تا آنها از حرکت گریز از مرکز خود دست بر دارند. ولی‌ این اعدام باعث بیشتر شدن تشنج بورس، دلار و طلا شد. آنها نیرویی‌ برای جلوگیری از این تشنج نداشتند، و بر همه ثابت شد که توانایی دفاع ندارند. پس از کشف حجاب به وسیله یک دختر شجاع ایرانی‌ در روز روشن در ایران، کلّ توانایی ضربتی نظام را زیر سوال برد. این باعث اخراج رادان شد و این اخراج دردی دوا نکرد : در روز مبعث، حدود ۷۵% سران نظام و سپاه در حضور رهبر حضور نیافتند ! این باعث قدر سردی رابطه بین روحانیت و سپاه شد..

در هفته پیش، روحانیت و سپاه باید مراسمی چند برای تولد امام حسین، روز‌های پاسدار و جانباز، به همچنین مرگ در هفته پیش، رژیم آماده سازش یا بهتر بگوییم "تسلیم" شده بود. ولی‌ "پیر تر ها" ترسیدند به سرنوشت کنی دچار شوند و صحبتی‌ در مورد تعویض ریاست خبرگان انجام نگرفت. در صدر نظام اختلاف نظر عیان بود. آمریکا با پیشنهاد قرارداد گاز با ترکیه به صحنه آمد تا از بروز بحران بیشتتی جلوگیری کند..

در این هفته، "پدر کشی‌" ناموفق، و در ضمن بایکوت داخلی‌ "۱۴ خرداد"، و در نهیات قبول مذاکره در ضعف از سوی نظام باعث بحران بورسی‌ بسیار بسیار شدیدی شد. جنگ داخلی‌ برای نشستن در سندلی‌ مذاکره با آمریکا ناوز بلگرفت. در پایان حته، عدم توانایی برگزاری مراسم در رابطه با مهدی و مهدویت، دوباره ثابت کرد که نظام یار و یاوری ندارد !© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل اخبار ۱۷ تا ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی


©WWW.IRAN-RESIST.ORG

عکس‌های خبری ۱۷ تا ۲۴ خرداد ۱۳۹۳
IRAN : LA SEMAINE EN IMAGES N°330


JPEG - 79.7 kb


©WWW.IRAN-RESIST.ORG