پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۴ تا ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریاییتحلیل اخبار ۴ تا ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
08.03.2013

از سه‌ سال و اندی پیش، پاسداران و بسیجیان پایه با نظام فاصله گرفته و شروع به تحریم مراسم رسمی‌ کردند. پس از این داستان، رژیم زیر فرماندهی رفسنجانی‌ (رئیس نهاد تام‌الاختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام) با کمک بی‌ بی‌ سی‌ به دنبال انقلاب تقلبی سبز رفت. این برنامه فقط منجر به عیان شدن نفرت مردم شد و در ضمن، سربازان و افسران پاسدار و بسیج با بی‌ طرفی‌ خود دست مردم را باز گذشتند. ولی‌ جنبش مردمی (بی‌ رنگ سبز) پیروز نشد چون آمریکا-انگلیس-فرانسه پدر خواندگان انقلاب نفتی‌ ۵۷ از این ضد انقلاب حمایتی نکردند. پس از آن، رئیس سیاسی رژیم ضعیف شده یعنی‌ رفسنجانی‌ به دنبال گفتگو با آمریکا در آمد برای ایجاد یک حکومت انگلیسی‌آمریکایی‌ (داستان جهانشاهی/سفارت سبز). رقبای‌ داخلی مخالف گفتگو بودند چون نمیتوانستند سر میز مذاکرات باشند و تضمین حضور خود را در این دولت آینده بگیرند.

در پایان سال میلادی ۲۰۱۲ رفسنجانی (و حامیان انگلیسی ‌اش) به این نتیجه رسیدند که راهی‌ برای خنثی‌ کردن تحریم‌های آمریکا یا ایجاد یک دولت مشترک انگلیسی‌آمریکایی‌ وجود ندارد. رفسنجانی و نوچه‌های رنگارنگش مأمور سقوط رژیم شدند تا بازی در دست مهره‌های کمربندسبزی- آمریکایی‌ نافتد : اول، رفسنجانی دلسوز مردم شد و طرفدار انتخابات آزاد، سپس در برلین، سبزها فریاد "مرگ بر جمهوری اسلامی" سر دادند و در ضمن، در ایران، احمدی‌نژاد سعی‌ در اجرای فاز دوم هدفمندی دارد تا مردم را به خیابان کشد که رفسنجانی دلسوز و بقیه بپرند وسط و خود را قاطی‌ اپوزیسیون کنند که هم خود را نجات دهند و هم منافع انگلیس حفظ شود. این طرح موسوم به آشتی‌ ملی‌ طبیعتا مورد نظر آقازاده ها افتاد و آنها رضایت خود را از راه عدم هجوم به دلار نشان دادند. ولی‌ سران بسیج، پاسداران و قوه قضائیه که مسول سرکوب بوده اند و امکان استفاده از آشتی‌ ملی‌ را ندارند در تلاش برای منزوی کردن رفسنجانی بر آمدند، تا اورا سرنگون کرده، خود به مذاکره با آمریکا بنشیند‌ ولی‌ در عمل ثابت شد که سرباز برای اجرای مقاصد خود ندارند. رفسنجانی‌ هم نتوانست از خود دفاع بکند، و او هم ثابت کرد سربازی ندارد.

در دو هفته پیش، ۲۲ بهمن از سوی مردم و سپاهیان پایه تحریم شد ولی‌ مهم‌ترین نقطه این تحریم عدم حضور آخوند‌های حوزه در این مراسم بود ! از آنجا که حوزه برای تضمین منافع انگلستان با پول انگلیسی‌ عود درست شده : حوزه در مسیر انگلیس ۲۲ بهمن را تحریم کرد. این نشان داد که انگلیس حتی آماده استفاده از حوزه برای سر نگون کردن رژیم به منظور جلوگیری از بازگشت نظام به سوی انقلابیون ۵۷ میباشد. این باعث وحشت آخرین نوکران رژیم و هجوم آنها به خرید دلار شد.

در هفته پیش، رفسنجانی‌ حرکت خویش را سریع تر کرد. لاریجانی سعی‌ کرد خودی نشان دهد و جلوی او را بگیرد. در نتیجه، گروه‌های مختلف و متضاد حکومت موفق نشدند بر یکدیگر چیره شوند ولی‌ جنگ داخلی‌ مستمر آنها باعث سرخوردگی بیشتر وحشت زده‌ها شد و بحران دلار ادامه پیدا کرد.

در این هفته، جمهوری اسلامی می‌‌بایست مذاکرات را از سر می‌گرفت، رفسنجانی با بحران افرنی از طریق احمدی‌نژاد سعی‌ داشت مردم را عاصی‌ کرده به سوی قیام ببرد تا او بتواند از نظام ببرد. قیام ناگهان کشاورزان اصفهان پیش آمد : حمایتی از سوی رفسنجانی نشد، چون این قیام به وسیله مهره‌های سبز او ایجاد نشده بود. از آمریکا (پدر خوانده رژیم اسلامی) هم صدایی در نیامد ! حتی آمریکا به فیلم ضّد شاه آرگو جایزه اسکار داد تا مردم خود را متقاعد کند مردم ایران انقلابی هستند و نه ضّد انقلاب.

در این برنامه : داستان پشت پرده آرگو، داستان پشت پرده مذاکرات و داستان این ضعف نظام.
لطفاً پخش در فیسبوک را فراموش نکنید تا قیام عظیم اصفهان نمیرد.© WWW.IRAN-RESIST.ORG
© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل اخبار هفته ۴ تا ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

عکس‌های خبری هفته ۴ تا ۱۱ اسفند ۱۳۹۱
IRAN : LA SEMAINE EN IMAGES N° 263

PNG - 342.1 kb


©WWW.IRAN-RESIST.ORG