پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۱۴ تا ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریاییتحلیل اخبار ۱۴ تا ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
26.02.2013

از سه‌ سال و اندی پیش، پاسداران و بسیجیان پایه با نظام فاصله گرفته و شروع به تحریم مراسم رسمی‌ کردند. پس از این داستان، رژیم زیر فرماندهی رفسنجانی‌ (رئیس نهاد تام‌الاختیار مجمع تشخیص مصلحت نظام) با کمک بی‌ بی‌ سی‌ به دنبال انقلاب تقلبی سبز رفت. این برنامه فقط منجر به عیان شدن نفرت مردم شد و در ضمن، سربازان و افسران پاسدار و بسیج با بی‌ طرفی‌ خود دست مردم را باز گذشتند. ولی‌ جنبش مردمی (بی‌ رنگ سبز) پیروز نشد چون آمریکا-انگلیس-فرانسه پدر خواندگان انقلاب نفتی‌ ۵۷ از این ضد انقلاب حمایتی نکردند. پس از آن، رئیس سیاسی رژیم ضعیف شده یعنی‌ رفسنجانی‌ به دنبال گفتگو با آمریکا در آمد برای ایجاد یک حکومت انگلیسی‌آمریکایی‌ (داستان جهانشاهی/سفارت سبز). رقبای‌ داخلی مخالف گفتگو بودند چون نمیتوانستند سر میز مذاکرات باشند و تضمین حضور خود را در این دولت آینده بگیرند.

در پایان سال میلادی ۲۰۱۲ رفسنجانی (و حامیان انگلیسی ‌اش) به این نتیجه رسیدند که راهی‌ برای خنثی‌ کردن تحریم‌های آمریکا یا ایجاد یک دولت مشترک انگلیسی‌آمریکایی‌ وجود ندارد. رفسنجانی و نوچه‌های رنگارنگش مأمور سقوط رژیم شدند تا بازی در دست مهره‌های کمربندسبزی- آمریکایی‌ نافتد : اول، رفسنجانی دلسوز مردم شد و طرفدار انتخابات آزاد، سپس در برلین، سبزها فریاد "مرگ بر جمهوری اسلامی" سر دادند و در ضمن، در ایران، احمدی‌نژاد سعی‌ در اجرای فاز دوم هدفمندی دارد تا مردم را به خیابان کشد که رفسنجانی دلسوز و بقیه بپرند وسط و خود را قاطی‌ اپوزیسیون کنند که هم خود را نجات دهند و هم منافع انگلیس حفظ شود. این طرح موسوم به آشتی‌ ملی‌ طبیعتا مورد نظر آقازاده ها افتاد و آنها رضایت خود را از راه عدم هجوم به دلار نشان دادند. ولی‌ سران بسیج، پاسداران و قوه قضائیه که مسول سرکوب بوده اند و امکان استفاده از آشتی‌ ملی‌ را ندارند در تلاش برای منزوی کردن رفسنجانی بر آمدند، تا اورا سرنگون کرده، خود به مذاکره با آمریکا بنشیند‌ ولی‌ در عمل ثابت شد که سرباز برای اجرای مقاصد خود ندارند. رفسنجانی‌ هم نتوانست از خود دفاع بکند، و او هم ثابت کرد سربازی ندارد.

نتیجه اینست دو دسته بی‌ سرباز در صادر نظام، نظامی دوگانه که امکان هیچ تصمیم گیری در آن نیست. در نتیجه، آخرین مدافعان نظام از نظام مایوس شده و به صف تحریم کنندگان رژیم و خریداران دلار پیونستند. از آغاز سال میلادی جدید یعنی‌ دی‌ ماه، رژیم در یه حالت بحرانی شدید است. ذخیره ارزی ‌اش رو به سقوط ولی‌ باند رفسنجانی‌ نتوانسته به سمت خروج از نظام برود. از ترس سقوط نظام قبل از اینکه او بتواند پوست عوض کند گاهی با باند رقیب دست به تهدید خریداران دلار می‌کند.

در این هفته، تحریم دهه فجر و تحریم سالروز ۱۹ بهمن (همافران) از سوی نیرو هوایی‌ دوباره بر همه ثابت کرد، که رژیم از درون فروریخته، وحشت به جان آخرین نوکران رژیم افتاد : از طرفی‌ هجوم نجومی به دلار و از طرفی‌ دیگر جنگ دخلی میان لاریجانی و رفسنجانی‌ سر به آسمان زد (داستان مجلس). گوش دهید و بیدار شوید.© WWW.IRAN-RESIST.ORG
© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل اخبار هفته ۱۴ تا ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

عکس‌های خبری هفته ۱۴ تا ۲۱ بهمن ۱۳۹۱
IRAN : LA SEMAINE EN IMAGES N° 260

JPEG - 38 kb

©WWW.IRAN-RESIST.ORG