پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۱۵ تا ۲۲ دی‌ ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریاییتحلیل اخبار ۱۵ تا ۲۲ دی‌ ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
16.01.2013

در هفته‌های پیش، عدم حضور پاسداران در مراسم رسمی‌ همچون هفته دفاع مقدس (از انقلاب اسلامی)، عید قربان، ۱۳ آبان (یوم‌الله انقلاب اسلامی دوم)، عید غدیر، رزمایش بجنورد و غیرو... دوباره بر همه یاران نظام ثابت کرد که کارمندان و افسران سپاه قاطعانه به رژیم پشت کرده اند.

در هفته پیش، تحریم سراسری ۹ دی‌ (روز حمایت از ولایت و ولی‌ فقیه) نشانگر فروپاشی مشروعیت سیاسی نظام شد. پس از آن، تحریم سراسری اربعین حسینی، نشانگر فروپاشی مشروعیت اسلامی نظام بود. در آن هفته وحشت آقازاده سر به آسمان زد و رژیم به مطرح کردن آلودگی هوا مملکت را تعطیل کرد تا بانک‌ها را ببندد و از فرار سرمایه‌ها که به فروپاشی اقتصادی می‌‌انجامد جلوگیری کند. در آن هفته، سران رژیم به این نتیجه رسیدند که چیزی به پایان رژیم نمانده در نتیجه تلاش لاریجانی برای تسخیر صندلی‌ مذاکره با آمریکا بیشتر شد.

در این هفته، رژیم در مقابل چند تحریم سراسری دیگر و پر معنا قرار داشت : تحریم سالروز ۱۹ دی‌ (اولین تظاهرات به نفع خمینی در سال ۱۳۵۷) و سپس تحریم روزهای رحلت حضرت محمد، امام حسن و امام رضا. ترس از بروز بحرانی دیگر رژیم را مجبور به عوض کردن برنامه و حذف ۱۹ دی‌ کرد. اطمینان از سقوط حتمی در چنین موقعیتی، منجر به حمله بیشتر لاریجانی‌ها به باند رفسنجانی شد. مقاومت و سر سختی رفسنجانی منجر به پیوستن سران سپاه (بی‌ سرباز)، حزب موتلفه و محسن رضایی به لاریجانی و ایجاد یک ائتلاف بزرگ‌ برای سرنگون کردن رفسنجانی شد. در در این دعوا، به روایت تصویرخواهید دید که حتی کار به آتش زدن برخی‌ اموال رفسنجانی رسید.

تفسیر و تصاویر این هفته، داستان شروع آخرین نبرد داخلی‌ بین سران نظام است. لطفا خوب گوش کنید و این صدا را پخش کنید تا هموطنان آماده ورود به بازی برای سر نگون کردن این نظام متفرق و زوار در رفته شوند !© WWW.IRAN-RESIST.ORG
© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل اخبار هفته ۱۵ تا ۲۲ دی‌ ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

عکس‌های خبری هفته ۱۵ تا ۲۲ دی‌ ۱۳۹۱
IRAN : LA SEMAINE EN IMAGES N° 256

JPEG - 49.3 kb

©WWW.IRAN-RESIST.ORG