پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۱۷ تا ۲۴ آذر ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریاییتحلیل اخبار ۱۷ تا ۲۴ آذر ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
20.12.2012

در هفته‌های پیش، عدم حضور پاسداران در مراسم رسمی‌ همچون هفته دفاع مقدس (از انقلاب اسلامی)، عید قربان، ۱۳ آبان (یوم‌الله انقلاب اسلامی دوم)، عید غدیر، رزمایش بجنورد و غیرو... دوباره بر همه یاران نظام ثابت کرد که کارمندان و افسران سپاه قاطعانه به رژیم پشت کرده اند.

در مقابل خطر جدی سقوط نظام (در صورت یک خیزش مردمی)، آقازاده‌ها با شدت بیشتری دست به کار خرید دلار شدند، برای نقد کردن اموال و فرار از ایران.

در دو هفته پیش، در زمان اطمینان از سقوط حتمی نظام، رفسنجانی، مهره اصلی‌ انگلیس در ایران از جنبش سبز خواست که شعار "مرگ بر جمهوری اسلامی" سر دهد. این عمل در اصل به منظور، خنثی کردن برنامه‌های آمریکا در ایران به منظور حفظ منافع جهانی‌ انگلیس در مقابل آمریکا اجرا شد.

در هفته پیش، این شعار از سوی اصلی‌‌ترین مهره نظام باعث تشنج داخلی‌ نشد چرا که با پیوستن به ضد انقلاب، آخرین کارمندان رژیم و آقازاده‌ها میتوانند جان و حتی مقدار‌ی از مال خود را نجات دهند و در ضمن اینده خود و فرزندانشان را نیز تضمین کنند.

ولی‌ این طرح آشتی‌ ملی‌ باعث ناخرسندی علی‌ لاریجانی شد چرا که برادرش مسول سرکوب خیزش ۸۸ است. لاریجانی با تمام نیرو سعی‌ کرد قدرت خود را بیشتر کند تا مانع این طرحی شود که در این فایده‌ای برای او وجود ندارد.

در این هفته، باند رفسنجانی و هم باند لاریجانی در پی‌ یارگیری برای پیش بردن منافع خود شدند.
(تحلیل به دلیل عدم وقت کافی‌ نیمه تمام ماند و ادامه آن در برنامه آتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.)© WWW.IRAN-RESIST.ORG
© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل اخبار هفته ۱۷ تا ۲۴ آذر ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

عکس‌های خبری هفته ۱۷ تا ۲۴ آذر ۱۳۹۱
IRAN : LA SEMAINE EN IMAGES N° 252

JPEG - 43.3 kb

©WWW.IRAN-RESIST.ORG