پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۱۴ تا ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریاییتحلیل اخبار ۱۴ تا ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
15.08.2012

در هفته‌های پیش در اثر عدم حضور پاسداران، بسیجیان، ارتشیان، بازاریان و آخوند‌های معمولی‌، مردم قم و تهران توانستند گشت‌های ارشاد را مورد حمله قرار دهند و در نیشابور تظاهراتی با شعار "مرگ بر جمهوری اسلامی" برگزار کنند. این اتفاقات باعث تضعیف روحیه آخرین یاران نظام متشکل از مدیران، آقا‌زاده ها، و لباس شخصی‌‌ها شد.

همچو سالهای پیش، سران نظام در مقابل سقوط و نابودی قرار گرفتند. تنها راه فرار از این سقوط مرگبار تمکین در مقابل آمریکا "پدر کمربند سبز" و انتقال قدرت به مهره‌های اسلامی وابسته به این کشور از طریق یک انقلاب مردم فریب رنگی‌ در ازای تضمینهای امنیتی و مالی می‌باشد. در این بازی همه سران نمیتوانند امتیاز بگیرند، برنده شخص مذاکره کننده خواهد بود. این مسئله چند سالی‌ است که باعث در گرفتن جنگی شدید میان رفسنجانی و لاریجانی بر سر مدیریت مذاکرات شده است.

در هفته‌های بحران اخیر، این جنگ که نظام را تضعیف می‌کند (و عدم حضور نیرو‌های انتظامی در کنار سران) باعث دلسردی یاران پایین دستی‌ نظام شده. در هفته‌های پیش، آنها هم با نظام فاصله گرفتند. در هفته پیش، این فاصله گیری باعث شد عده زیادی مخالف داخلی‌ عرض اندام کنند. در پایان هفته، در روز ۱۳ مرداد، رژیم از تمامی‌ طرفداران خود خواست تا در مصلای خمینی جبری یک نماز جماعت پشت سر جعفری و نقدی فرماندهان سپاه و بسیج جمع شوند تا حضور یک نیرو انتظامی جدید در کنار سران یاران دلسرد شده را اطمینان بخشد و از حرکت نهایی فروپاشی جلوگیری کند. تنها ۲۰ نفر به این فراخوان جواب مساعد دادند.

در همان روز، رژیم در صدد بر آمد، عده دیگری را در کنار خود جمع کند، ولی‌ موفق نشد، و ضعفش بیشتر واضح شد. نتیجه این شکست هجوم یاران دلسرد شده به دلار و طلا بود برای تبدیل ثروت به منظور فرار قبل از سقوط نظام.

در این هفته نظام باید شب‌های قدر و سوگواری برای علی‌ را برگزار میکرد، کسی‌ در این برنامه‌ها شرکت نکرد... تلاش‌های نظام برای کتمان ضعفش بیشتر دستش را رو کرد، در پایان هفته عملا نشان داد چه قدر نیرو برایش مانده : بیبینید و تکثیر کنید تا این نظام نیمه مرده را هر چه زود تر براندازیم.© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل اخبار۱۴ تا ۲۱ مرداد ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی


©WWW.IRAN-RESIST.ORG

عکس‌های خبری ۱۴ تا ۲۱ مرداد۱۳۹۱
IRAN : LA SEMAINE EN IMAGES N°234


JPEG - 62.2 kb


©WWW.IRAN-RESIST.ORG