پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار هفته ۱۷ تا ۲۴ دی‌ ماه ۱۳۹۰ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی : (...)تحلیل اخبار هفته ۱۷ تا ۲۴ دی‌ ماه ۱۳۹۰ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی :
بحران دلار، بحران داخلی‌ با خودی‌ها و انفجار در تهران

16.01.2012

در دو هفته پیش، در زمانی‌ که شاهزاده رضا پهلوی با طرح محاکمه رهبر جمهوری اسلامی از جامعه بین‌المللی خواستند که به مردم در سرنگونی رژیم اسلامی کمک کنند، پاسداران (همچون مردم) روز حمایت از رهبر را تحریم کردند و به این وسیله عملا حمایت خود را از تغییر نظام نشان دادند. این عمل باعث وحشت آقازاده‌ها و هجوم آنها به خرید دلار برای فرار از ایران قبل از سقوط نظام شد. از آنجا که مقدار دلار در بازار پایین است، قیمت دلار بالا رفت.

در این هفته مورد نظر ما، از شنبه ۱۷ دی‌، دلار باز هم بالا رفت چونکه انتظار میرفت که پاسداران سالروز ۱۹ دی‌ (اولین حرکت انقلابی) را بایکوت کنند. رژیم شروع به تلاش برای جلوگیری از بالارفتن دلار کرد تا بحران داخلی‌ با خودی‌ها را پنهان کند، پس از شکست این تلاش‌ها در پی ایجاد بحرانی بین‌المللی با آمریکا بود تا سر و صدای این بحران بین‌المللی، بحران داخلی‌ با خودی‌ها را پنهان کند.

به این منظور با تبلیغ زیاد غنی سازی ۲۰ درصدی را مطرح کرد. آمریکا که به دنبال سرنگونی نظام نیست، جوابی‌ نداد، رژیم آنچه در توان داشت برای ایجاد بحران به کار گرفت. ترور یکی‌ از کارمندان مرکز غنی‌سازی اورانیوم یکی‌ از این ترفند‌ها بود.

این برنامه در مورد این تلاش‌ها (از جمله صحنه سازی ترور با بمب)، این تلاش‌ها و نتیجه این شکست‌ها روی روحیه خودی‌ها و روی خود رژیم میباشد.تحلیل اخبار هفته ۱۷ تا ۲۴ دی‌ ماه ۱۳۹۰ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی


© WWW.IRAN-RESIST.ORG

عکسهای خبری هفته ۱۷ تا ۲۴ دی‌ ماه ۱۳۹۰
IRAN : LA SEMAINE EN IMAGES N°204


JPEG - 64.8 kb


© WWW.IRAN-RESIST.ORG