پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۲۴ تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریاییتحلیل اخبار ۲۴ تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
27.06.2014

چند ماه پیش، تحریم صد در صدی " ۲۲ بهمن "، و عدم توانایی رژیم در سرکوب مختصر تظاهرات بختیاری نشان داد که رژیم دیگر یار و یاوری ندارد. وحشت سقوط باعث بحران بورسی‌ شدیدی شد. رژیم شروع به بحران سازی کرد برای گرفتن تضمین‌های امنیتی برای فرار از ایران که دیگر در آن توان ماندن ندارند.

بعد از آن، پس از تحریم روز ارتش توسط ارتشیان و پاسداران...

اخیرا، حرکت یکپارچه کارگران بدون داشتن سندیکا یا حمایت اپوزیسیون یا حمایت فیس بوک: نشان داد که رژیم افتادنی است ! وحشت داخلی‌ بیشتر شد. جنگ داخلی‌ بر سر مدیریت چانه زنی‌ با آمریکا هم بالا گرفت.

در دو هفته پیش، آمریکا قدری روحانی رها کرد و با مطرح کردن پرونده بمب گذاری در مرکز یهودیان آرژانتین ولی‌ بدون ذکر تهدید، در باغ سبزی به سران پاسداران نشان داد تا مگر با خیانت آنها به نظام مساله را خاتمه دهد.

لاریجانی با مطرح کردن "طرح مبارزه با فساد" در مجلس و قبول آن از سوی برادرش در قوه قضاییه : ۲ قوه نظام را بر ضّد سران دزد نظام قرار داد : یعنی‌ روحانیت که از کانال مجلس خبرگان صاحب ایران شده و سران سپاه که دست در قاچاق همه چیز دارند. این باعث نزدیکی‌ این دو گروه رقیب شد.

این دو گروه با اعدام متهم اصلی‌ بزرگترین پرونده فساد خود را از خطر محاکمه نجات دادند. روحانیت و پاسداران در ضمن می‌خواستند به سرمایه داران نظام نشاندهند که هر چند ضعیف شده اند توانایی کشتن خودی را دارند، تا آنها از حرکت گریز از مرکز خود دست بر دارند. ولی‌ این اعدام باعث بیشتر شدن تشنج بورس، دلار و طلا شد. آنها نیرویی‌ برای جلوگیری از این تشنج نداشتند، و بر همه ثابت شد که توانایی دفاع ندارند. پس از کشف حجاب به وسیله یک دختر شجاع ایرانی‌ در روز روشن در ایران، کلّ توانایی ضربتی نظام را زیر سوال برد. این باعث اخراج رادان شد و این اخراج دردی دوا نکرد : در روز مبعث، حدود ۷۵% سران نظام و سپاه در حضور رهبر حضور نیافتند !

سران سپاه جعفری و رادان را کنار گذاشتند و آخوندها مهدوی‌کنی را به کما بردند تا راه سازش هموار شود، ولی‌ مسول مذاکرات، روحانی، نتوانست از این تحولات به نفع یک سازش جالب برای رژیم استفاده کند !

در این هفته، روحانی می‌بایست نتیجه یک سال ریاست جمهوری خود را اعلام میکرد. او نتوانسته بود قول اصلی‌ انتخاباتی خود، یعنی‌ پایان تحریم‌ها را، اجرا کند. ولی‌ از قبول این واقعیت سر باز زد : در نتیجه بورس، یعنی‌ دما سنج اقتصادی نظام حالت بحرانی پیدا کرد و تمامی‌ نظام را دچار بحرانی عظیم کرد.

لطفا از پخش این برنامه در فیسبوک کوتاهی‌ نکنید (لینک کنید) چون فیسبوک به من اجازه داشتن صفحه با نام ایران‌رزیست را نمیدهد !© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل اخبار ۲۴ تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی


©WWW.IRAN-RESIST.ORG

عکس‌های خبری ۲۴ تا ۳۱ خرداد ۱۳۹۳


روحانی پس از شکست آخرین مذاکرات مستقیم با آمریکا وانمود می‌کند که همه چیز عادیست !
IRAN : LA SEMAINE EN IMAGES N°331


JPEG - 49.1 kb


©WWW.IRAN-RESIST.ORG