پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۳ تا ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریاییتحلیل اخبار ۳ تا ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
04.06.2014

در هفته‌های پیش، تحریم صد در صدی " ۲۲ بهمن "، و عدم توانایی رژیم در سرکوب مختصر تظاهرات بختیاری نشان داد که رژیم دیگر یار و یاوری ندارد. وحشت سقوط باعث بحران بورسی‌ شدیدی شد. رژیم شروع به بحران سازی کرد برای گرفتن تضمین‌های امنیتی برای فرار از ایران که دیگر در آن توان ماندن ندارند.

بعد از آن، پس از تحریم روز ارتش توسط ارتشیان و پاسداران، آمریکا، پدر خوانده انقلاب اسلامی، ناراحت شد ! با گزارشی خوبی‌ از سوی سازمان اتمی‌ و دادن ۴۵۰ میلیون دلار به رژیم سعی‌ کرد فشار روی رژیم را کم کند تا دست از این فرار از انقلاب منفور اسلامی بر دارد.

بعد از آن، حرکت یکپارچه کارگران بدون داشتن سندیکا یا حمایت اپوزیسیون یا حمایت فیس بوک: نشان داد که رژیم افتادنی است ! وحشت داخلی‌ بیشتر شد. جنگ داخلی‌ بر سر مدیریت چانه زنی‌ با آمریکا هم بالا گرفت.

در هفته پیش، آمریکا قدری روحانی رها کرد و با مطرح کردن پرونده بمب گذاری در مرکز یهودیان آرژانتین ولی‌ بدون ذکر تهدید، در باغ سبزی به سران پاسداران نشان داد تا مگر با خیانت آنها به نظام مساله را خاتمه دهد. سران سپاه مخالفتی از خود نشان ندادند و محسن رضایی از سران قبلی‌ سپاه صحبت از گفتگو در بطن جهاد را مطرح کرد تا سران فعلی‌ سپاه را تشویق به مذاکره کند. رفسنجانی‌ که اصلی‌‌ترین متهم بمب گذاری آرژانتین است ترسید این وسط برادران سپاهی او را فدا کنند و با پخش اخبار واقعی‌ اقتصادی حالتی مخالف نظام گرفت تا مورد نظر آمریکا واقع شود. این حالت مخالف، از سوی سرمایه داران نظام به معنی‌ این بود که نظام دیگر کاملا به آخر خط رسیده. جماعت شروع کردند به فروش سهام کردن برای خریدن دلار و طلا : بورس سقوط کرد، و تقاضای دلار و طلا دارایی‌های نظام را در خطر انداخت. دولت مالیات طلا فروشان را به ۸% رسانید در حالیکه استفاده آنها ۷% است یعنی‌ درامد را منفی‌ کرد تا دیگر طلا نفروشند. این باعث اعتصاب طلا فروشان، ، عدم حضور طلا در بازار و ایجاد بحران بزرگتری شد.

روحانی به چین رفت برای ملاقات با سران چینی‌ و پوتین. ولی‌ آنها از او حمایت نکردند چون می‌دانند که رژیم به دنبال وقت خریدن برای مذاکره با آمریکاست. موقعییت مالی نظام بحرانی تر شد. لاریجانی با مطرح کردن "طرح مبارزه با فساد" در مجلس و قبول آن از سوی برادرش در قوه قضاییه : ۲ قوه نظام را بر ضّد سران دزد نظام قرار داد : یعنی‌ روحانیت که از کانال مجلس خبرگان صاحب ایران شده و سران سپاه که دست در قاچاق همه چیز دارند. این باعث نزدیکی‌ این دو گروه رقیب شد و نتیجه آن : همایش حضور رهبر در دانشگاه امام حسین بود : تا همه بترسند و غلاف کنند ولی‌ همه دیدند که تصویر مال گذشته بود. بحران بیشتر شد !

در این هفته، این گروه نوین (روحانیت+سپاه) باید این بحران را ساکت میکردند، باید مقابل لاریجانی‌ها می‌‌ایستادند، ولی‌... عدم حضور خودیها مراسم ۳ و ۴ خرداد و بعد در مراسم مبعث اعتبار آنها را زیر سوال می‌برد. انتخاب آنها ؛ اعدام مه‌-آفرید خسروی و بستن زورکی پرونده اصلی‌ فساد بود تا ثابت کنند که لاریجانی‌ها نمیتوانند غلطی به‌‌‌ کنند تا بقیه هم غلاف کنند ! و در ضمن امید داشتند که افسران جدا شده به دامن سپاه برگرداند، ولی‌ چنین نشد... بحران بیشتر شد، بایکوت کامل بود و یک حرکت غیر قابل پیشبینی‌ هم آبروی پاسداران را برد... شالوده نظام به هم ریخت !© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل اخبار ۳ تا ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی


©WWW.IRAN-RESIST.ORG©WWW.IRAN-RESIST.ORG

چهره غمزده ایران از نگاه عکاسان جوان ایرنا


©WWW.IRAN-RESIST.ORG

JPEG - 364.6 kb