پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۱۶ تا ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریاییتحلیل اخبار ۱۶ تا ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
19.03.2014

در هفته‌های پیش، تحریم صد در صدی " ۲۲ بهمن "، و عدم توانایی رژیم در سرکوب مختصر تظاهرات بختیاری نشان داد که رژیم دیگر یار و یاوری ندارد. وحشت سقوط باعث بحران بورسی‌ شدیدی شد. رژیم شروع به بحران سازی کرد برای گرفتن تضمین‌های امنیتی برای فرار از ایران که دیگر در آن توان ماندن ندارند.

آمریکا که خواهان سقوط "نظام اسلامی" نیست، آخوند‌ها را دعوت به مذاکره (در وین)، یعنی‌ دعوت به تسلیم کرد. این جماعت، در وین هم به بحران سازی ادامه دادند برای گرفتن تضمین‌های امینیتی لازم برای فرار از ایران که دیگر در آن توان ماندن ندارند. آمریکا می‌‌بایست رژیم را دوباره تحریم میکرد، ولی‌ این کار را نکرد : بورس تهران در از بحران خارج شد ولی‌ دوباره به بالا نرفت. سرمایه داران کلان نظام منتظر وقایع بعدی بودند.

سپس، چند هم پیمان خود را با پیشنهاد تسلیم در هم زمینه‌ها به ایران فرستاد : ولوله در جان رژیم افتاد : سقوط دوباره بورس. روحانی سعی‌ کرد با پخش خبر‌های اعدام، خود را تثبیت کند ولی‌ بحران ادامه یافت. لاریجانی ها به جان روحانی افتادند تا او کنار بزدنند و بتوانند سر میز مذاکرات پایانی بنشینند با‌ری خدمت به آمریکا به امید دریافت مصونیت از سوی این ابرقدرت. این دعوا برای نوکری باعث تشدید وحشت داخلی‌ شد !

وضع بورس بحرانی‌ شد. آمریکا اعلام کرد رژیم ۴۶ میلیارد دلار در ذخیره دارد، و از آنجا که کاسبان نظام می‌دانند این حرف دروغ است، این حرف به این مانی بود که آمریکا تا این مقدار به رژیم خواهد رسانید. بورس آرام گرفت. سران نظام بر این باور شدند که با قدری مقاومت میتواند بیشتر از آمریکا بکشند و رجز خوانی را از سر گرفتند !

ولی‌، در این هفته، آمریکا تعلیق را زیر سوال برد ! ولی‌ در ضمن با دعوت روحانی به عمان، آمریکا، به طور قطع خواستار یک مذاکره مستقیم با نظام شد ! فشار جدی شد ! انگلیس با فرستادن کاترین آشتون به ایران قبل از سفر روحانی به عمان خواهان به هم زدن بازی آمریکا شد ! رژیم زیر دو فشار بود ! بحران بورس دوباره بالا گرفت، دعوا‌های داخلی‌ نیز به همان نسبت.

لطفا مرا در پخش این "خبر‌های خوب برای ایران" در فیسبوک و غیرو یاری دهید !© WWW.IRAN-RESIST.ORG
© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل اخبار ۱۶ تا ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی


©WWW.IRAN-RESIST.ORG©WWW.IRAN-RESIST.ORG

شکست سفر به عمان !


©WWW.IRAN-RESIST.ORG

©WWW.IRAN-RESIST.ORG