پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۱۴ تا ۲۱ تیر ۱۳۹۲ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریاییتحلیل اخبار ۱۴ تا ۲۱ تیر ۱۳۹۲ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
17.07.2013

در هفته های پیش، پاسداران روز ارتش را تحریم کردند و مردم دست ر‌د بر حرکت انحرافی و فرصت طلبانه رفسنجانی (از انقلاب) زدند. رژیم و آخرین طرفدارانش در فشار قرار گرفتند. بازی‌ عوض شد. رفسنجانی ترسید که در نهایت طرفدارانش اورا به آمریکا بفروشند. رفسنجانی مجبور شد خود به صحنه بیاید. انگلیس حمایت خود از این حرکت را ادامه داد چون در مسیر منافع خود (سقوط سریع نظام سوخته، برای حذف امکان بازگشت اپوزیسیون دموکرات‌-اسلامی وابسته به آمریکا). ولی‌ کّل نظام از این شتاب دادن به سقوط ترسید و رای به اخراج رفسنجانی از بازی‌ داد. ما شاهد یک تحول بزرگ در ساختار نظام جمهوری اسلامی بودیم : شکاف بین انگلیس و نوکران ۱۵۰ ساله‌آاش و ظهور یک نظم نوین در داخل جمهوری اسلامی یا در واقع یه نظم در هم بر هم جدید متشکل از مراجع تقلید حوزه، سران پاسداران، لاریجانی‌ها و کّل افرادی که رفسنجانی بیرون کرده بود.

سپس، ما شاهد درگیری در داخل این نظم جدید قدرت شدیم : اهالی این نظم جدید به جان یک دیگر افتاندند برای احراز مدیریت بازی ! وحشت داخلی‌ بالا گرفت. بازار وارد یک اعتصاب ۸۰ در صدی شد. در سالروز ۱۴ : صحن گورستان خمینی خالی‌ از مدیران نظام بود و نظام حتا نتوانست عدّه سیاهی لشکر برای پر کردن محل پیدا کند. سران غیر متحد نظام از بیچارگی به "سبز" پناه بردند... روحانی (علاقمند به سازش با آمریکا) فرصت طلبانه به حرکت رژیم پیوست. این برنامه مورد استقبال مردمی قرار نگرفت و آمریکا پسندید. او را عملا مورد تقدیر قرار داد.

در نتیجه، روحانیت حوزوی که اکنون مدیریت بازی را در دست گرفته، جلیلی رها کرد و مشغول به تبلیغ برای "مدیریت خوب" روحانی شد تا انتخاب او را توجیه کند. ولی‌ آنچه در میان نبود حضور مردمی بود: بر پایه تصاویر رسمی‌ رژیم دیدیم که مردم و گروه‌های جدا شده از نظام (پاسداران پایه، بسیجی‌ ها، بازاریها و آخوند‌های معمولی‌) در بازی انتخاب روحانی شرکت نکردند. آقازاده‌ های شمال شهر نشین نیز این انتخاب (به معنی‌ بازگشت به اصلاحات نیم بند) را تحریم کردند. سران سپاه به طرفداری از قالیباف نیز انتخاب روحانی را تحریم کردند. در نهایت، "روحانیت حوزوی مدیر نظام" شخصی‌ برنده علام کرد که در داخل طرفداری ندارد. این انزوا در عدم حضور مردم و خودیها در خیابان بعد از پیروزی روحانی بیشتر عیان شد.

در هفته پیش، روحانی می‌بایست برای تقویت خود، دست دوستی‌ بسوی رقبا و آقا‌زاده‌ ها دراز میکرد، ولی‌ از آنجا که برای کسب امتیازاتی به نفع خود و "روحانیت حوزوی مدیر نظام" آماده، این حرکت از او سر نزد. در بازی با آمریکا نیز او نرمشی نشان نداد، چراکه هدفش گرفتن بیشترین امتیازات از آمریکاست. وحشت آقازاده‌ها را گرفت و خرید دلار و در پی‌ آن نرخ دلار سر به آسمان زد. تظاهرات بعد از فوتبال نیز بر مشکلات رژیم افزود و انزوا و ضعف امنیتی نظام را یاد آور شد.

روحانیت حوزوی که مدیریت بازی را در اختیار گرفته، برای حمایت از روحانی، نماز جمعهِ را به او اختصاص داد ؛ ولی‌ ما عکسی‌ از او در این برنامه ندیدیم. این به این معنی‌ بود که روحانی آنجا نبوده . از آنجا که مدتهاست خودی‌ها نماز جمعه را تحریم کرده و نظام از عکس‌های بایگانی استفاده میکند، این به این معنی‌ بود که رژیم عکسی‌ از روحانی در بایگانی نیز ندارد.

این مساله باعث شد رژیم از اجرای مراسم رسمی‌ دوری جوید. در عین حال، در هفته بعد از انتخابات، مراسم نیمه شعبان از سوی مردم و سپاهیان بریده از نظام تحریم شد. رژیم تنها مانده بود و هم نه پیدا بود و این باعث بروز وحشت جدید شد. در چنین حالتی، اعلام تحریم‌های جدید آمریکا در هاته پیش باعث بروز هجوم دوباره آقازاده‌ها به دلار و طلا شد.

از قراری که بعد معلوم شد، در پایان آن هفته گذشته، مردم زرین‌شهر در استان اصفهان در اثر نارضایتی‌ها بر ضّد رژیم شوریده بودن و اوضاع غیر قابل کنترل شده بوده. نیروی‌های وابسته به نظام مجبور به شلیک تیر هوایی‌ شده بودند، یعنی‌ یا با مردم بودند یا در اثر نابرابری قوا میترسیدند مردم را هدف قرار بگیرند. در هر دو صورت موقعیت امنیتی نظام زیر سوال رفته بود...

در این هفته، نظام مادام خبر از اعدام میداد تا این ضعف را جبران کند، در عین حال، باید به نحوی سالروز ۱۸ تیر (انقلاب تقلبی خودی) را بر گذار میکرد ولی‌ نه به نحوی که بهانه‌ای برای تظاهرات مردم شود... و در آخر، این هاته ماه رمضان شروع میشد و رژیم می‌بایست راهی‌ برای کشاندن مردم به مساجد پیدا میکرد یا راهی‌ برای پنهان کردن عدم حضور مردم. این هفته، رژیم با مشکلات بسیار زیادی در گیر بود و شکاف‌های جدیدی در بدنه نظام از همه طرف وامانده ظهور کرد. این برنامه به جزئیات بسیار جالب این مشکلات و این شکافهای امیدوار کننده میپردازد.© WWW.IRAN-RESIST.ORG
© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل اخبار هفته ۱۴ تا ۲۱ تیر ۱۳۹۲ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی


©WWW.IRAN-RESIST.ORG

JPEG - 127.7 kb

ماه رمضان و خالی‌ ماندن مساجد : ماه عیان شدن سقوط اسلام و انزوای رژیم اسلامی

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

©WWW.IRAN-RESIST.ORG