پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۱ تا ۸ دی‌ ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریاییتحلیل اخبار ۱ تا ۸ دی‌ ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
03.01.2013

در هفته‌های پیش، عدم حضور پاسداران در مراسم رسمی‌ همچون هفته دفاع مقدس (از انقلاب اسلامی)، عید قربان، ۱۳ آبان (یوم‌الله انقلاب اسلامی دوم)، عید غدیر، رزمایش بجنورد و غیرو... دوباره بر همه یاران نظام ثابت کرد که کارمندان و افسران سپاه قاطعانه به رژیم پشت کرده اند.

در مقابل خطر جدی سقوط نظام (در صورت یک خیزش مردمی)، آقازاده‌ها با شدت بیشتری دست به کار خرید دلار شدند، برای نقد کردن اموال و فرار از ایران.

در اثر اطمینان از سقوط حتمی نظام، رفسنجانی، مهره اصلی‌ انگلیس در ایران از جنبش سبز خواست که شعار "مرگ بر جمهوری اسلامی" سر دهد. این عمل در اصل به منظور، خنثی کردن برنامه‌های آمریکا در ایران به منظور حفظ منافع جهانی‌ انگلیس در مقابل آمریکا اجرا شد.

این شعار از سوی اصلی‌‌ترین مهره نظام باعث تشنج داخلی‌ نشد چرا که با پیوستن به ضد انقلاب، آخرین کارمندان رژیم و آقازاده‌ها میتوانند جان و حتی مقدار‌ی از مال خود را نجات دهند و در ضمن اینده خود و فرزندانشان را نیز تضمین کنند.

ولی‌ این طرح آشتی‌ ملی‌ باعث ناخرسندی علی‌ لاریجانی شد چرا که برادرش مسول سرکوب خیزش ۸۸ است. لاریجانی با تمام نیرو سعی‌ کرد قدرت خود را بیشتر کند تا مانع این طرحی شود که در این فایده‌ای برای او وجود ندارد.

...در این هفته، باند رفسنجانی و باند لاریجانی باز در تلاش برای به کرسی نشاندن مواضع خود بودند.

در این جنگ، از آنجا که لاریجانی‌ها وزیر بهداشت را زیر سوال برده بودند تا "دولت متشکل از مهره‌های رفسنجانی" را کله پا کنند و خود بر مصدر بنشینند، این دولت آن وزیر را متهم به تقلب کرد تا این مهره سوخته را حذف کند و خطر را از خود دور کند.

در این هفته، جنگ میان این دو طیف بسیار شدید بود و این عدم امکان اتحاد، باز باعث وحشت آقازاده‌ها شد و در هجوم آنها به بازار برای خرید دلار، قیمت دلار سر به آسمان زد...© WWW.IRAN-RESIST.ORG
© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل (صوتی) اخبار هفته ۱ تا ۸ دی‌ ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

عکس‌های خبری هفته ۱ تا ۸ دی‌ ۱۳۹۱
IRAN : LA SEMAINE EN IMAGES N° 254

PNG - 502.3 kb

©WWW.IRAN-RESIST.ORG