پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۲۴ آذر تا یکم دی‌ ماه ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران (...)تحلیل اخبار ۲۴ آذر تا یکم دی‌ ماه ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
28.12.2012

در هفته‌های پیش، عدم حضور پاسداران در مراسم رسمی‌ همچون هفته دفاع مقدس (از انقلاب اسلامی)، عید قربان، ۱۳ آبان (یوم‌الله انقلاب اسلامی دوم)، عید غدیر، رزمایش بجنورد و غیرو... دوباره بر همه یاران نظام ثابت کرد که کارمندان و افسران سپاه قاطعانه به رژیم پشت کرده اند.

در مقابل خطر جدی سقوط نظام (در صورت یک خیزش مردمی)، آقازاده‌ها با شدت بیشتری دست به کار خرید دلار شدند، برای نقد کردن اموال و فرار از ایران.

سه‌ هفته، در زمان اطمینان از سقوط حتمی نظام، رفسنجانی، مهره اصلی‌ انگلیس در ایران از جنبش سبز خواست که شعار "مرگ بر جمهوری اسلامی" سر دهد. این عمل در اصل به منظور، خنثی کردن برنامه‌های آمریکا در ایران به منظور حفظ منافع جهانی‌ انگلیس در مقابل آمریکا اجرا شد.

این شعار از سوی اصلی‌‌ترین مهره نظام باعث تشنج داخلی‌ نشد چرا که با پیوستن به ضد انقلاب، آخرین کارمندان رژیم و آقازاده‌ها میتوانند جان و حتی مقدار‌ی از مال خود را نجات دهند و در ضمن اینده خود و فرزندانشان را نیز تضمین کنند.

ولی‌ این طرح آشتی‌ ملی‌ باعث ناخرسندی علی‌ لاریجانی شد چرا که برادرش مسول سرکوب خیزش ۸۸ است. لاریجانی با تمام نیرو سعی‌ کرد قدرت خود را بیشتر کند تا مانع این طرحی شود که در این فایده‌ای برای او وجود ندارد.

در هفته پیش، باند رفسنجانی و باند لاریجانی در پی‌ یارگیری برای به کرسی نشاندن مواضع خود شدند. در این هفته (۲۴ تا ۳۱ آذر)، رفسنجانی در این بازی از لاریجانی پیشی‌ گرفت، در نتیجه این برتری، لاریجانی مجبور به آزاد کردن مهدی شد.

در این برنامه، جدا از تفسیر هفته، من چند موضوع حیاتی برای ایران و اپوزیسیون را مطرح خواهم کرد : اهمیت برقراری یک نظام قوی برای پاکسازی ایران قبل از هر گونه انتخابات، دو ایراد ضّد ملی‌ اعلامیه حقوق بشر، یک بند ضّد ایرانی‌ بهایئت و ضرورت روشن سازی بهایئان نسبت به این بند...© WWW.IRAN-RESIST.ORG
© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل (صوتی) اخبار هفته ۲۴ آذر تا یکم دی‌ ماه ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

تصحیح یک کلمه

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

عکس‌های خبری هفته ۲۴ آذر تا یکم دی‌ ماه ۱۳۹۱
IRAN : LA SEMAINE EN IMAGES N° 253

JPEG - 112.7 kb

©WWW.IRAN-RESIST.ORG