پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار ۱۴ تا ۲۱ مهر ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریاییتحلیل اخبار ۱۴ تا ۲۱ مهر ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی
18.10.2012

در هفته‌های پیش، عدم حضور پاسداران در مراسم رسمی‌ همچون هفته دفاع مقدس دوباره بر همه یاران نظام ثابت کرد که سپاه قاطعانه به رژیم و به آنها پشت کرده. در مقابل خطر جدی سقوط نظام (در صورت یک خیزش مردمی)، آقازاده‌ها با شدت بیشتری دست به کار خرید دلار شدند، برای نقد کردن اموال و فرار از ایران. در ضمن، رفسنجانی (رئیس پنهان رژیم)، از طریق احمدی‌نژاد، به امریکییها پیشنهاد سازش داد. این سازش که به معنی‌ انتقال قدرت به مهره‌های اسلامی آمریکا در ازای دریافت تضمین‌ها جانی و مالی برای رفسنجانی و نزدیکانش است نیز نمایانگر بدی اوضاع بود. هجوم آقازاده به دلار بالاگرفت و باعث تخلیه ذخیره ارزی رژیم شد.

در هفته پیش، رژیم برای دفاع از خود، حساب‌های ارزی را مسدود کرد و بازار را آتش زد تا بازاریان را مجبور کند دلار نفروشند. این عمل نشانگر ضعف نظام و نه قدرت نظام بود. بازاریان که سال هاست تحت فشار سران رژیم و آقازاده‌هایشان هستند، از این ضعف نظام عملیاتی استفاده کردند، دکان هارا بستند، دست به اعتصاب زدند و به خیابان‌ها ریختند برای دعوت مردم به اعتصاب. این حرکت نظام را در یک موقعییت انفجاری قرار داد.

در ضمن در اثر اعتصاب عرضه دلار به صفر رسید. آقازاده‌ها به بانک‌ها حمله کردند (برای آزاد کردن حساب‌های مسدود شده). تخلیه حساب‌های بانکی‌ میتواند باعث سقوط نظم مالی کشور شود : در یک آن، رژیم در مقابل ۲ حرکت انفجاری قرار گرفت ولی‌ هیچ کدام از نیروهای نظامی یا انتظامی خیابانها را قرق نکردند. بسیجیان (زیر مجموعه‌ سپاه) از رژیم دفاع نکرد.

برای آرام کردن اوضاع رسانه های دروغگوی رژیم خبر از "حضور سنگین بسیجیان سنگدل در خیابان‌های تهران" دادند، ولی‌ کسی‌ این نیروها را ندید. بازاریان تهران به اعتصاب خود ادامه دادند. آمریکا ترسید که مبادا مردم بپیوندند و دنیا ببیند که مردم ما اسلام نمی‌خواهند، دست به کار تامل با این رژیم شد. در جواب، بازاریان ۳ شهر بزرگ ایران به این بازاریان اعتصابی تهران پیوستند.

در این هفته اعتصاب بازاریان ادامه یافت، موضوع این برنامه تلاش‌های تبلیغاتی رژیم برای شکستن اعتصاب می‌باشد. گوش کنید تا کمتر گول بخورید !© WWW.IRAN-RESIST.ORG
© WWW.IRAN-RESIST.ORG

تحلیل اخبار ۱۴ تا ۲۱ مهر ۱۳۹۱ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی

©WWW.IRAN-RESIST.ORG

عکس‌های خبری ۱۴ تا ۲۱ مهر ۱۳۹۱
IRAN : LA SEMAINE EN IMAGES N°243

JPEG - 63.6 kb

©WWW.IRAN-RESIST.ORG