پذيرش > Articles en Persan > تحلیل اخبار هفته ۱۰ تا ۱۷ دی‌ ماه ۱۳۹۰ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی : (...)تحلیل اخبار هفته ۱۰ تا ۱۷ دی‌ ماه ۱۳۹۰ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی :
بحران دلار و تهدید به بستن تنگه هرمز

09.01.2012

در هفته پیش، در زمانی‌ که شاهزاده رضا پهلوی با طرح محاکمه رهبر جمهوری اسلامی از جامعه بین‌المللی خواستند که به مردم در سرنگونی رژیم اسلامی کمک کنند، پاسداران (همچون مردم) روز حمایت از رهبر را تحریم کردند و به این وسیله عملا حمایت خود راا از تغییر نظام نشان دادند. این عمل باعث وحشت آقازاده‌ها و هجوم آنها به خرید دلار برای فرار از ایران قبل از سقوط نظام شد. از آنجا که مقدار دلار در بازار پایین است، قیمت دلار بالا رفت.

در اثر عدم توانایی مالی‌ برای ریختن دلار به بازار، رژیم صحبت از بستن تنگه هرمز کرد، تا یک بحران بین‌المللی و ترس از حمله به ایران حواس مردم را از بحران داخلی پرت کند و کسی‌ متوجه سقوط داخلی‌ نشود و حرکتی موثر پا نگیرد.

البته رژیم نمی‌تواند تنگه هرمز را ببندد چون فقط با کمبود سوخت اصلا توانایی جنگی ندارد. ولی‌ غربی‌ها به عمد این دروغ مسخره را جدی گرفتند چون آنها هم مایل به سقوط این نظام نیستند : اروپا قرارداد‌های نفتی‌ دراز مدتی‌ با این رژیم دارد و آمریکا فقط به دنبال انتقال قدرت به مهره‌های اسلامی خود برای از سر گیری برنامه کمر بند "سبز" (!) می‌باشد.

غربیها برای شرکت در این خیمه شب بازی صحبت از تحریم خرید نفت از ایران کردند، که حرفی‌ توخالیست چراکه آنها قرارداد‌هایی‌ برای استخراج مستقیم نفت دارند، نفت را از پیش خریده اند !

در این برنامه، در مورد قیمت اصلی‌ دلار در این هفته، تلاش‌های رژیم و غربی‌ها برای پنهان کردن بحران داخلی‌ می‌باشد.تحلیل اخبار هفته ۱۰ تا ۱۷ دی‌ ماه ۱۳۹۰ توسط کاوه محسنی در تلویزیون ایران آریایی


© WWW.IRAN-RESIST.ORG

عکسهای خبری ۱۰ تا ۱۷ دی‌ ماه ۱۳۹۰
IRAN : LA SEMAINE EN IMAGES N°203


JPEG - 39.8 kb


© WWW.IRAN-RESIST.ORG